Društvo
23.10.2025.
16:52
Bankarski sektor Republike Srpske dobro kapitalizovan i likvidan
Sve banke poslovale pozitivno

Bankarski sektor Republike Srpske dobro je kapitalizovan i likvidan i sve banke su poslovale pozitivno, saopšteno je iz Agencije za bankarstvo Republike Srpske.
Prema izvještaju o stanju u bankarskom sistemu Republike Srpske za prvih šest mjeseci ove godine, bruto bilansna aktiva bankarskog sektora na dan 30. jun iznosila je 11,6 milijardi KM i u odnosu na 31. decembar prošle godine veća je za 3,4 odsto.
Ukupni bilansni kapital iznosi 1,6 milijardi KM i veći je za 9,2 odsto u odnosu na kraj 2024. godine.
Veći su i ukupni bruto krediti za 213,9 miliona KM ili tri odsto u odnosu na kraj 2024. godine.
Ukupni depoziti iznose 8,6 milijardi KM i bilježe rast od 230 miliona KM.
Veća je i ukupna štednja stanovništva za 211,2 miliona KM i iznosi 5,1 milijardu KM.
Stopa NPL-a /problematičnih kredita/ iznosi 3,5 odsto i smanjena je u odnosu na kraj 2024. godine i nalazi se na istorijskom minimumu.
Vlada Republike Srpske je, na 8. sjednici, usvojila Izvještaj o stanju u bankarskom sistemu Republike Srpske za period od 1. januara do 30. juna 2025. godine.
Preporučeni sadržaj

Zvornik: Sastanak o uklanjanju mina zaostalih iz rata
Društvo
23.10.2025.

Poznato kada bi mogla biti održana posebna sjednica Vlade o stanju u "Elektroprivredi"
Društvo
23.10.2025.

Sutra i prekosutra obustava saobraćaja u Kninskoj ulici
Društvo
23.10.2025.



