Large banner

Zdravlje

24.11.2025.

08:50

Bolnica u Zvorniku: Bez liste čekanja za operativne zahvate

Bolnica Zvornik je jedina bolnica u Republici Srpskoj koja posluje pozitivno, rekao je za RTRS Ivan Popović, predsjednik Aktiva direktora bolnica Republike Srpske i direktor Bolnice Zvornik.

IZVOR: RTRS
Болница у Зворнику: Без листе чекања за оперативне захвате
Foto:SRNA

Bolnica Zvornik je jedina bolnica u Republici Srpskoj koja posluje pozitivno, rekao je za RTRS Ivan Popović, predsjednik Aktiva direktora bolnica Republike Srpske i direktor Bolnice Zvornik.

- Na čelu bolnice nalazim se osam godina. Bolnica posluje odlično. Sve obaveze regulisane kolektivnim ugovorom isplaćujemo redovno, od plata, doprinosa pa sve do bonusa - naveo je Popović.

Popović vjeruje da će bolnica trend dobrog poslovanja nastaviti i u budućnosti.

Trenutni kapaciteti bolnice su 212 kreveta, te da je ključno da oni nemaju listu čekanja.

- Nemamo liste čekanja ni za jedan operativni zahvat. To smo postigli zahvaljujući zaposlenim ljekarima koji daju svoj maksimum da bi to ostvarili - kaže Popović.

On dodaje da na godišnjem nivou u bolnici bude hospitalizovano 14 hiljada pacijenata.

- Godišnje se u Bolnici Zvornik pruži 800.000 usluga - naveo je Popović.

Nedostatak kadra, Popović kaže, rješavaju dovodeći ljekare sa VMA iz Beograda, iz Univerzitetsko kliničkog centra Republike Srpske kao i ljekarima Univerzitetske bolnice u Foči.

Бранко Петрић

Petrić: Izuzetno mala izlaznost; Na biračkom spisku jedva milion birača

Large banner