Kultura
20.02.2026.
08:02
Preminuo Erik Dejn, zvijezda serije "Uvod u anatomiju"
Bolovao od neizlječivog degenerativnog neurološkog poremećaja

Glumac Erik Dejn, najpoznatiji po ulozi Marka Slouna u seriji "Uvod u anatomiju", preminuo je u 53. godini nakon borbe sa amiotrofičnom lateralnom sklerozom (ALS).
Glumac je u aprilu 2025. godine otkrio da boluje od neizlječivog degenerativnog neurološkog poremećaja, navodeći u intervjuu sa voditeljkom Dajanom Sojer da je desna strana tijela prestala da mu funkcioniše i da ubrzano gubi funkciju lijeve ruke, prenio je ABC.
Rođen 9. novembra 1972. godine u San Francisku, Dejn je ostvario uloge u serijama poput "Čari", gdje je tumačio Džejsona Dina tokom dvije sezone.
Dejn je iza sebe ostavio dvije ćerke koje je dobio u braku sa glumicom Rebekom Gejhart, sa kojom se vjenčao 2004. godine.
Iako je 2018. pokrenut postupak razvoda, zahtjev je povučen u martu 2025. godine, mjesec dana prije nego što je Dejn javno govorio o svojoj dijagnozi.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Gala koncert Gradskog tamburaškog orkestra u Banjaluci
Kultura
17.02.2026.

Duša „Tvrđave“: Otkrijte tajne nastanka hit serije u banjalučkom SKC-u
Kultura
12.02.2026.

Božansko nadahnuće - Miroslavljevo jevanđelje
Kultura
09.02.2026.



