Large banner

Politika

19.05.2026.

13:41

Zijad Krnjić opet blokirao otvaranje novog graničnog prelaza

Elektronska sjednica UO UIO zakazana je jutros po nalogu predsjedavajućeg Srđana Amidžića zbog vanredne situacije usljed obrušavanja dijela mosta na graničnom prelazu i Gradiška i ugroženosti građana i imovine

Зијад Крњић опет блокирао отварање новог граничног прелаза
Foto:Srna

Upravni odbor Uprave za indirektno oporezivanje /UIO/ BiH nije na današnjoj elektronskoj sjednici usvojio izmjene i dopune Pravilnika o unutrašnjoj organizaciji UIO jer je protiv glasao Zijad Krnjić, član UO iz reda eksperata kojeg imenuje Vlada Federacija BiH.

Zbog nepostojanja konsenzusa i jednog glasa protiv potpuno je obustavljen saobraćaj prema Hrvatskoj i ulazak u BiH, jer je nemoguće otvoriti novi granični prelaz u Gradišci dok je stari zatvoren zbog obrušavanja mosta, saopšteno je iz Kabineta ministra finansija i trezora u Savjetu ministara.

Elektronska sjednica UO UIO zakazana je jutros po nalogu predsjedavajućeg Srđana Amidžića zbog vanredne situacije usljed obrušavanja dijela mosta na graničnom prelazu i Gradiška i ugroženosti građana i imovine.

Krnjić je zahtijevao da se na dnevni red, osim vanrednih okolnosti u Gradišci, prije izjašnjavanja o Pravilniku, stave četiri tačke koje se odnose na usvajanje koeficijenata raspodjele prihoda i poravnanja za protekle tri godine.

Na adrese članova UO prije izjašnjavanja stigli su i zahtjevi privrednika kao i dopis Spoljnotrgovinske komore BiH za stvaranje uslova za puštanje saobraćaja u Gradišci prema EU.

Novi prelaz Gradiška – Novi Most izgrađen je i u potpunosti opremljen u decembru prošle godine kada je trebao biti svečano otvoren, ali se to nikada nije desilo jer je Krnjić pet puta glasao protiv izmjena i dopuna Pravilnika o sistematizaciji kako bi direktor UIO izdao rješenja o preraspodjeli carinskih i drugih službenika na novom prelazu.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner