Hronika
15.05.2026.
10:18
Uhapšena jedna osoba: Policija u TK zaplijenila više od 250 fotografija i snimaka seksualnog iskorištavanja djece
Pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona i po naredbi Opštinskog suda u Lukavcu, slobode je lišeno lice inicijala I.B. (1993. godište)

Policijski službenici Federalne uprave policije (FUP), Odjeljenja za borbu protiv kompjuterskog kriminala, sproveli su u četvrtak, 14. maja 2026. godine, opsežnu akciju na području Tuzlanskog kantona. Pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona i po naredbi Opštinskog suda u Lukavcu, slobode je lišeno lice inicijala I.B. (1993. godište).
Osumnjičeni se tereti za krivično djelo „Iskorištavanje djeteta radi pornografije“ prema Krivičnom zakonu Federacije BiH. Prilikom pretresa prostorija koje koristi I.B, policija je pronašla i privremeno oduzela digitalne dokaze koji su odmah upućeni na forenzičku obradu.

(VIDEO) Akcija "Karika": Petorica sprovedena u Tužilaštvo zbog sumnje na seksualno iskorištavanje djece
Preliminarnim pregledom izuzetih uređaja i nosača podataka, inspektori su pronašli više od 250 fotografija i video-snimaka za koje postoji osnov sumnje da predstavljaju materijal nastao seksualnim iskorištavanjem djece.
Istražioci sumnjaju da se uhapšeni duži vremenski period bavio pribavljanjem i posjedovanjem ovakvog nezakonitog sadržaja.
Nakon kriminalističke obrade u službenim prostorijama FUP-a, osumnjičeni će uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu biti predat u nadležnost Kantonalnom tužilaštvu Tuzlanskog kantona na dalje postupanje.
Iz Federalne uprave policije poručili su da nastavljaju intenzivne aktivnosti na otkrivanju i dokumentovanju krivičnih djela iz oblasti kompjuterskog kriminala, sa posebnim fokusom na zaštitu djece i maloljetnika od svih oblika zloupotrebe u digitalnom prostoru.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Adnan Šerak i dalje u bijegu: Sinoć lociran u Vrapčićima, privedene osobe koje su bile s njim
Hronika
Upravo

Potvrđena optužnica protiv "Ubice koji plače": Pucao na policajce na Ilidži
Hronika
Upravo

Nova paljevina auta u Doboju: Policija traga za počiniocima
Hronika
Upravo



