Large banner

Društvo

24.06.2026.

08:41

Ponovo se aktivirao požar na deponiji Uborak

Požar na mostarskoj deponiji Uborak ponovo se aktivirao jutros oko 7.50 časova. Vatrogasne ekipe su na terenu, a gust dim kulja iznad odlagališta.

Поново се активирао пожар на депонији Уборак
Foto:Printscreen/Avaz

Na deponiji Uborak jutros se ponovo aktivirao požar, potvrđeno je za "Avaz". Na snimku s lica mjesta se vidi veliki oblak dima koji se diže iznad deponije.

- Jutros se na deponiji Uborak ponovo aktivirao požar oko 7:50. Pored dva vozila koja su već bila na licu mjesta, poslana su još dva, a u planu je uključiti još - potvrđeno je za "Avaz".

Podsjećamo, juče su se užareni dijelovi deponije zasipali šljunkom kako bi se spriječio dotok kisika i mogućnost ponovnog izbijanja požara.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner