Large banner

Izbori 2025

22.11.2025.

07:00

Počela izborna tišina

Predizborna tišina počela je u 7.00 časova i trajaće do zatvaranja birčakih mjesta na izborni dan, odnosno do 19 časova

Referendum izbori
Foto:Pexels

U Republici Srpskoj počela je predizborna tišina uoči prijevremenih predsjedničkih izbora koji će biti održani sutra, 23. novembra.

Predizborna tišina počela je u 7.00 časova i trajaće do zatvaranja birčakih mjesta na izborni dan, odnosno do 19 časova, saopšteno je iz Centralne izbore komisije (CIK) BiH.

Kandidati za predsjednika Republike Srpske su Siniša Karan iz SNSD-a, Branko Blanuša iz SDS-a, Dragan Đokanović iz Saveza za novu politiku, Nikola Lazarević iz Ekološke partije Srpske, te Igor Gašević i Slavko Dragičević koji su nezavisni kandidati.

U centralni birački spisak za prijevremene predsjedničke izbore, koji je potvrdio CIK, nalazi se 1.264.364 birača sa pravom glasa.

Large banner