Large banner

Izbori 2025

15.11.2025.

16:26

Đokanović: Vodiću racionalnu politiku usmjerenu prema građanima

U fokusu njegovog djelovanja, kaže, biće jačanje porodice i pronatalitetne politike

IZVOR: RTRS
Драган Ђокановић Кандидат Савеза за нову политику за предсједника Републике Српске
Foto:Printskrin/Iks

Ako mi narod Republike Srpske ukaže povjerenje na prijevremenim izborima za predsjednika Republike Srpske vodiću racionalnu politiku usmjerenu prema građanima. Jedan od zadataka bio bi i implementacija Dejtonskog sporazuma, bolji odnosi među entitetima u interesu svih građana, poručio je Dragan Đokanović kandidat Saveza za novu politiku iz Trebinja.

Međutim, na žalost i Republike Srpske i Federacije, na žalost građana, BiH su prigrabila rukovodstva političkih stranaka udaljili su se potpuno od volje naroda, od interesa entiteta rade samo sa svojim stranačkim interesimna - naveo je Đokanović.

U fokusu njegovog djelovanja, kaže, biće jačanje porodice i pronatalitetne politike.

Đokanović između ostalog poručuje da će demobilisani borci biti oslonac njegovog političkog djelovanja.

- Ako postanem predsjednik Republike Srpske pokušaću da realizujem sva sporna pitanja koja tište boračku populaciju, druga stvar je rad na popularisanju nataliteta imam jasne planove kakao da se unaprijedi zdravstvena zaštita stanovništva Srpske, da se reguliše status ljekara i kada vi imate u jednoj maloj opštini ljekara odatle narod ne ide - poručio je Đokanović.

Đokanović se osvrnuo i na stanje u Hercegovii i razvoj ovog djela Srpske.

Prioritet su razvoj slabije razvijenih opština Ljubinja, Berkovića i Istočnog Mostara, kao i putna infrastruktura.

Large banner