Large banner

Друштво

13.12.2025.

15:17

Без ватромета за Нову годину у Бањалуци

Донијели смо одлуку да током овогодишње прославе Нове године не користимо пиротехничка средства и ватромет, поручио је градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић

Без ватромета за Нову годину у Бањалуци
Фото:A. Čavić

Након апела удружења за заштиту животиња, љубитеља животиња и бројних суграђана, донијели смо одлуку да током овогодишње прославе Нове године не користимо пиротехничка средства и ватромет, поручио је градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић.

-Поред тога што пиротехника изазива страх и панику код животиња, она негативно утиче и на особе са различитим здравственим потешкоћама, нарочито на дјецу, старије суграђане и лица са хроничним обољењима, као и на квалитет ваздуха који сви удишемо - написао је Станивуковић на "Иксу".

Он је апеловао на грађане да покажу одговорност и солидарност, те да се уздрже од кориштења пиротехнике, како би новогодишње вече протекло мирно, без страха и узнемиравања суграђана и кућних љубимаца.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner