Politika
21.03.2026.
17:41
Bilbija podsjetio na "sramotu Austrije" prema Dodiku
Ovo je jedna od niza reakcija nakon priznanja mađarskog premijera Viktora Orbana istrajnosti Milorada Dodika. Bilbija je naveo da je lider SNSD-a „čak preživio i austrijske sankcije“, što je, kako tvrdi, pokazatelj njihove besmislenosti.

AUTOR:
Provjereno Info
Austrijski političar srpskog porijekla David Bilbija oglasio se na društvenoj mreži Iks, ocijenivši da su sankcije koje je Austrija uvela Miloradu Dodiku bile nepravedne i da predstavljaju „veliku sramotu“ za tu zemlju.
Ovo je jedna od niza reakcija nakon priznanja mađarskog premijera Viktora Orbana istrajnosti Milorada Dodika. Bilbija je naveo da je lider SNSD-a „čak preživio i austrijske sankcije“, što je, kako tvrdi, pokazatelj njihove besmislenosti.
Austrija je, zajedno sa Njemačkom, tokom aprila i maja 2025. godine uvela sankcije Dodiku i još nekolicini zvaničnika Republike Srpske, uključujući i zabranu ulaska u te zemlje. Mjere su tumačene kao politički pritisak. Slične korake kasnije su preduzele i Slovenija i Poljska.
Dodik je prisustvovao konferenciji u Budimpešti, a njegovo učešće ponovo je privuklo pažnju međunarodne javnosti u kontekstu sankcija i političkih tenzija u BiH.
Milorad Dodik hat sogar die österreichischen Sanktionen überlebt, und für Österreich bleibt das eine große Schande. https://t.co/N2EefuqWQl
— David Bilbija (@BilbijaDavid) March 21, 2026
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Deđanski: Dodikova hrabra nacionalna politika dobila posebno uvažavanje od Orbana
Politika
21.03.2026.

Nešković o zamrzavanju akciza: Srbija je napravila dva koraka, a mi smo tek na pola prvog zbog bahatosti SNSD-a
Politika
21.03.2026.

Ostojić: Zakonom prepoznati veličanje ustaštva kao krivično djelo
Politika
21.03.2026.



