Svijet
04.03.2026.
11:35
Kremlj: Ukrajina ucjenjuje Mađarsku i Slovačku preko naftovoda "Družba"
Peskov je istakao da će ruski predsjednik Vladimir Putin danas primiti u Kremlju mađarskog ministra spoljnih poslova Petera Sijarta.

Slovačka i Mađarska se kao kupci ruske nafte suočavaju se sa ucjenama Kijeva koji je blokirao tranzit nafte preko naftovoda "Družba", izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Odgovarajući na pitanje novinara da li su se evropske zemlje obratile Rusiji u vezi sa isporukama nafte i energenata, s obzirom na situaciju sa Iranom i zatvaranje Ormuskog moreuza, Peskov je istakao:
- Ne, nisu nam se obraćali. Vi znate da postoje kupci naše nafte. Upravo ta Mađarska i ta Slovačka, koje se suočavaju sa ucjenama kijevskog režima u vezi sa namjernim blokiranjem isporuka preko naftovodom "Družba" - naveo je Peskov, a prenosi RT Balkan.
Peskov je istakao da će ruski predsjednik Vladimir Putin danas primiti u Kremlju mađarskog ministra spoljnih poslova Petera Sijarta, i da će, između ostalog, razgovarati upravo na tu temu.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Preporučeni sadržaj

Otkazani najavljeni letovi iz Dubaija za Beograd
Svijet
04.03.2026.

Zaharova: Destabilizujuće izjave o jačanju nuklearnog potencijala
Svijet
04.03.2026.

Njemačkoj nedostaje 200.000 kvalifikovanih zanatlija
Svijet
04.03.2026.



