Svijet
11.04.2025.
11:32
Kina povećava uvozne carine na američku robu na 125 odsto
Odgovor na američke carine

Kina je danas saopštila da će povećati uvozne carine na američku robu sa 84 odsto na 125 odsto, a odluka stupa na snagu 12. aprila.
U pitanju je odgovor na odluku američkog predsjednika Donalda Trampa koji je prethodno podigao američke carine na kinesku robu na ukupno 145 odsto.
"Ako SAD nastave da nameću carine na kinesku robu koja se izvozi u Ameriku, Kina će to ignorisati", navodi se u saopštenju kineskog Državnog savjeta koji prenosi Sinhua.
Prema mišljenju vlasti u Pekingu, nametanje još viših američkih carina na kinesku robu "ne bi više imalo ekonomskog smisla" i postala bi "vic" u istoriji svjetske ekonomije, prenosi CNBC.
Ostavite vaš komentar:
NAPOMENA: Komentarisanje vijesti na portalu PROVJERERNO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.


