Region
26.01.2026.
16:34
Zlatnim vaterpolistima po 20.000 evra za medalju
Odlučeno na današnjoj sjednici Vlade Srbije

Članovima vaterpolo reprezentacije Srbije - osvajačima zlatne medalje na proteklom Evropskom prvenstvu u vaterpolu u Beogradu, dodijeljeno je po 20.000 evra u dinarskoj protivvrijednosti, odlučeno je na današnjoj sjednici Vlade Srbije.
Nagrada u istom iznosu biće isplaćena i treneru vaterpolo reprezentacije Srbije Urošu Stevanoviću.
"Usvajanje ovih rešenja je od veoma važnog interesa za razvoj i afirmaciju sporta, za što bolju motivaciju i pripremu sportista za postizanje još boljih rezultata koji će doprineti afirmaciji Srbije", saopšteno je iz Vlade Srbije.
U saopštenju je navedeno i da je Vlada formirala operativni tima koji će činiti najviši državni zvaničnici, a čija će uloga biti koordinacija ubrzanog sprovođenja svih obaveza na evropskom putu Srbije.
Njihov zadatak biće da obezbijede strateške smjernice, političku koordinaciju i blagovremeno rješavanje pitanja od posebnog značaja za napredak u pristupnim pregovorima.
U saopštenju je navedeno da ovaj tim predstavlja vezu između odlučivanja na najvišem nivou i operativnog vođenja pregovora i doprinosiće usklađenom delovanju svih nadležnih institucija.
Iz Vlade Srbije su naveli da Ministarstvo za evropske integracije Srbije nastavlja da obavlja poslove stručne, organizacione i administrativne koordinacije, kao i da obezbjeđuje koordinisan rad svih učesnika u pregovaračkom procesu.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Afera „eksplicitni snimci“ u Crnoj Gori: Dvoje visokih funkcionera podnijelo ostavke
Region
15:05

Uskok odbacio tužbu Tompsona protiv gradonačelnika Zagreba
Region
14:02

Pokrenuta istraga: Zlostavljao i silovao članove porodice
Region
13:11



