Region
05.01.2026.
20:06
Put prema Crnoj Gori prekinut na granici: Pronađeno 702.000 evra u kešu
Albanski državljanin pravosnažno je osuđen u Dubrovniku zbog pranja novca nakon što je na granici zatečen sa 702.000 evra sakrivenih u vozilu.

Albanski državljanin pravosnažno je osuđen pred Opštinskim sudom u Dubrovniku na godinu dana zatvora, uslovno na pet godina, zbog krivičnog djela pranja novca, saopšteno je danas iz dubrovačkog tužilaštva.
Kako se navodi, on je u oktobru 2025. godine uhvaćen na graničnom prelazu Karasovići dok je u vozilu pokušavao da preko granice prenese 702.385 evra u gotovini, sakrivenih u različitim dijelovima automobila.
Sud mu je trajno oduzeo novac, kao i vozilo „audi A5“ i dva mobilna telefona, dok je osuđeni dužan da plati i 10.000 evra sporedne novčane kazne, te 500 evra troškova postupka.
Sva sredstva uplaćena su u državni budžet Hrvatske.
Iz tužilaštva su naveli da je osuđeni namjeravao da napusti Hrvatsku i da novac prebaci u Crnu Goru, a da je gotovina bila uglavnom u manjim apoenima, što je, kako ističu, karakteristično za novac stečen trgovinom drogom.
Dodaje se da na graničnom prelazu nije prijavio unos gotovine, iako je po zakonu bio obavezan da to učini.
Preporučeni sadržaj

Pronađeno tijelo žene, nema dokumenata
Region
05.01.2026.

Hrabrost i nesebičnost Stefana Ivanovića ostaće primjer istinske humanosti
Region
05.01.2026.

(VIDEO) Haos u Hrvatskoj: Na sjeveru snijeg, na jugu poplave
Region
05.01.2026.



