Hronika
21.11.2025.
22:23
Kroz bh. grad vozili 240 kilometara na sat
Na društvenim mrežama pojavio se još jedan uznemirujući snimak iz Bihaća, koji prikazuje ekstremno opasnu trku dva vozila marke Audi i Subaru na magistralnom putu M5, na dionici od hotela Sunce prema naselju Pritoka piše Crna-Hronika.

Prema procjeni brzine vidljive na snimku, automobili dostižu i preko 240 km/h, čime direktno ugrožavaju živote svih učesnika u saobraćaju, uključujući i slučajne prolaznike i vozače koji su se mogli naći na putu.
Snimak je nastao mobilnim telefonom iz jednog od vozila, što jasno ukazuje da je vožnja ovakvom brzinom bila namjerna, organizovana i praćena snimanjem, dok se vozač istovremeno kretao ogromnom brzinom.
Ovakvo ponašanje predstavlja višestruku opasnost – od gubitka kontrole nad vozilom, do izazivanja udesa sa najtežim posljedicama.
Prema saznanjima lokalne zajednice i komentara koji su se pojavili ispod objave, riječ je o već poznatom bahatom vozaču, koji je do sada više puta sankcionisan zbog prekršaja u saobraćaju, piše "Crna hronika".
Građani Unsko-sanskog kantona sve glasnije upozoravaju da se divljanje cestama u Krajini ponavlja iz sedmice u sedmicu i da je samo pitanje vremena kada bi ovakva vožnja mogla završiti tragedijom.






