Društvo
22.01.2025.
13:43
Završeni protesti u Sarajevu, skandirano "Hoćemo Fadila!"
Protesti pred Vladom FBiH bili su odgovor vlasnika malih i srednjih preduzeća na odluku o povećanju minimalne plate na 1.000 KM.

Ispred zgrade Vlade Federacije Bosne i Hercegovine danas u 11.55 časova održani su protesti privrednika iz više gradova FBiH.
Njihov osnovni zahtjev bio je da minimalna plata iznosi više od 1.000 KM, ali da se doprinosi na platu smanje.
Takođe, traže da poreski sistem bude pravedniji i da se smanji teret koji nosi privreda.
Protesti pred Vladom FBiH bili su odgovor vlasnika malih i srednjih preduzeća na odluku o povećanju minimalne plate na 1.000 KM.
Prisutni privrednici su iskazali nezadovoljstvo, a u jednom trenutku su uzvikivali „Hoćemo Fadila“, prenosi Dnevni avaz.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Ostavite vaš komentar:
NAPOMENA: Komentarisanje vijesti na portalu PROVJERERNO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.


